Еден пешак потешко повреден во сообраќајка во Скопје

Од:

Еден пешак се здобил со тешки телесни повреди, а пет лица со лесни телесни повреди во пет од вкупно 10 сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. Во пет сообраќајни незгоди е причинета материјална штета.

Од сообраќај, според податоците на СВР Скопје, полицијата исклучила двајца возачи кои управувале возило под дејство на алкохол, еден возач пред да се стекне со право на управување на моторно возило и четири нерегистрирани возила.

Со специјалното возило „пајак“ подигнати се 55 возила.

Казнети се и 15 пешачи кои поминале коловоз вон пешачки премин и двајца возачи кои поминале крстосница на црвено светло.

Би можело да ве интересира

Во Скопје вчера од сообраќај исклучени пијан возач, двајца без дозвола и едно нерегистрирано возило

Ана Ололовска

Во Скопје „пајакот“ во изминатите три дена подигнал 119 возила

Ана Ололовска

Во Скопје изминатите три дена пајакот подигнал 125 возила

Ана Ололовска

За една недела отстранети 231 непрописно паркирани возила

Ана Ололовска

Исклучени од сообраќај еден пијан возач, двајца други без дозвола

Ана Ололовска

Пешак потешко повреден во сообраќајка во Скопје

Ана Ололовска