Движење БЕСА: ДУИ да не се оградува само декларативно за инцидентот во М-НАВ – Избркајте го Беким Незири од партијата!

Од:

ДУИ не треба само декларативно да го осудууваат нападот во М-НАВ туку итно треба да го исклучи Беким Незири и од партијата. Итно да побара и разрешување од која било функција во М-НАВ!

ДУИ не треба да продолжи да игра дволична улога туку да дејствува. А не како досега: прво дистанцирај се од Рамиз Мерко, а после гушкај го на партиски настани, дистанцирај се од Беким Незири, а после работи да го спасиш од правдата, дистанцирај се од Дрин Ахмети, а после награди го со „Соравија“!

Не е потребно само декларатива дистанца, туку потребно е акција, наведуваат од БЕСА.

Би можело да ве интересира

Обвинителство: Осомничените во М-НАВ не можат веќе да влијаат на постапката, затоа е укинат притворот

Укинат притворот за шестмината во М-НАВ: обвинителство побара, судот одлучи

Предраг Петровиќ

Обвинителство: Лишени од слобода сите осум лица за упадот во М-НАВ

Предраг Петровиќ

Притвор за осомничениот за М-НАВ кој беше уапсен на границата со Косово

Обвинителството смета дека куќниот притвор за Незири и тројцата осомничени не се доволна мерка, но не може да се жали

Куќен притвор од 30 дена за четворицата за упадот во М-НАВ

Предраг Петровиќ