Двегодишно дете почина во Сарај, откако таткото го прегазил паркирајќи се со автомобил

Од:

Татко прегази двегодишно дете во скопски Сарај, при обид да го паркира своето возило марка „мерцедес“ во дворот.

Несреќата се случил доцна синоќа, а детето починало како резултат на здобиените тешки повреди.

Според МВР, постоел обид да се спаси детето, кое веднаш било пренесено во болница, но докторите констатирале смрт.

Сега, телото на детето е дадено на обдукција, а Обвинителството ќе треба да одлучи дали ќе го гони родителот.

На местото на несреќата направен е увид од СВР Скопје.

Би можело да ве интересира

Тешко повредено лице откако возило „рено клио“ излетало од патот Чашка – Велес

Ана Ололовска

Загина 33-годишен мотоциклист од Тетовско

Ана Ололовска

Поведена постапка за убиство на женско лице кое беше пронајдено во атар на Горно Оризари

Ана Ололовска

Еден загинат и 16 повредени, во сообраќајките на патот Штип-Радовиш

Ана Ололовска

ВИДЕО: Тешка сообраќајка на автопатот Тетово-Скопје, километарски гужви од Стража до Гостивар

Кристијан Ландов

Криумчар на мигранти и полицаец се бркале низ Скопје, завршиле во реката Вардар со повреда на полицаецот

Ана Ололовска