Две разбојништва во Скопје

Од:

Две разбојништва се случиле денеска во Скопје. Како што соопшти МВР, во 08:45 часот во СВР Скопје било пријавено дека на булеварот „АВНОЈ“ пред канцеларија на ланец казина, две лица, од кои едното имало пиштол, физички го нападнале и извршиле разбојништво врз 57 годишен вработен во казино, и му одзеле пари.

Во 04:50 часот во СВР Скопје било пријавено дека во бензинска пумпа на улицата „Ѓорче Петров“ едно лице со закана извршило разбојништво одзело пари.

Се преземаат мерки за расчистување на двата случаи, посочуваат од МВР.

Би можело да ве интересира

Со закон се уредува управувањето на електрични тротинети, се укинуваат негативните поени за возачите

Ана Ололовска

Приведена криминална група за транспорт на дрога, запленет еден килограм и 58 грама кокаин

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Спасовски: Градиме Центар за обновување од катастрофи, единствен во регионот, за безбедноста на граѓаните

Татјана Ташкова

Спасовски жали што обвинителството немало храброст да одреди притвори за инцидентот во „Александар палас“

Ана Ололовска

Спасовски: Потврдувам дека се работи на расчистиување на работите во три фирми

Ана Ололовска

Полициска акција во фирмa на Камчев за претседателската кампања на ВМРО-ДПМНЕ

А1он