Двајца загинати откако со трактор излетале од пат во Струмичко

Од:

Вчера попладне, во 16.20 часот во СВР Струмица било пријавено дека на локалниот пат од село Трибичино кон село Едрениково, струмичко, на место викано „Бресто“, трактор „ИМТ 533“, со струмички регистарски ознаки, управуван од 51-годишниот З.С. од село Дабиле, излетал од патот, извести МВР.

dobivaj vesti na viber

– Од здобиените повреди на местото на несреќата починал З.С., а со повреди се здобил К.К.(74) од с.Владевци, кој бил пренесен во Медицински центар Струмица, каде подоцна им подлегнал на повредите, соопшти МВР.

Увид на местото извршиле Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Струмица.

Би можело да ве интересира

Кај Зелениково пронајден човечки труп

Горан Наумовски

Човечки труп пронајден по течението на Треска

Горан Наумовски

Во својот дом пронајден починат 54-годишен битолчанец

Ана Ололовска

Седум повредени во сообраќајка на автопатот Гостивар-Тетово

А1он

Прилепчанец почина на пат кон болница откако со автомобил излетал од патот

Почина жена прегазена во Куманово