Двајца работници повредени по пад од висина

Од:

Б.С.(34) од Свети Николе и А.В.(31) од Скопје, двајцата вработени во фирма во Скопје вчера се здобиле со повреди по пад од висина.

Како што соопшти МВР, вчера во 12.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во комплексот клиники „Мајка Тереза“ биле донесени двајцата вработени.

-Кај Б.С. биле констатирани тешки телесни повреди, а кај А.В. телесни повреди. За настанот бил известен трудов инспектор. Се работи на расчистување на случајот, наведуваат од МВР.

Би можело да ве интересира

Oвчар жител на село Дорфулија настрада од гром

Ана Ололовска

Нападнат лекар од тетовската Клиничка болница

Ана Ололовска

Притвор за осомничените за киднапирање на државјанка на Италија​ во Охрид

Ана Ололовска

Кавадарчанка удрена од возило по што возачот физички ја нападнал

Ана Ололовска

Кумановец загинал по пад во ископ во каменолом

Ана Ололовска

73-годишник бил нападнат од 80-годишен кавадарчанец во Ваташа

Ана Ололовска