Двајца пешаци повредени во сообраќајка во Скопје

Од:

Двајца пешаци се повредени во Скопје откако во нив удрило возило марка „фиат пунто“ управувано од 19-годишно лице.

Како што соопшти денеска МВР, двајцата пешаци А.Ш. (44) и Х.Ш. (18) со возило на Итната медицинска помош се пренесени во Ургентниот центар при комплексот клиники „Мајка Тереза“ каде им е укажана лекарска помош. Потешко повреден е А.Ш, а со телесни повреди се здобила Х.Ш.

Несреќата се случила синоќа во 22:55 часот на крстосницата од улиците „Војдан Чернодрински“, „Славеј Планина“ и „Кримска“. Возилото било управувано од И.Б.(19) од Скопје.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

Би можело да ве интересира

Четири лица потешко повредени во сообраќајки во Скопје

Ана Ололовска

Казнети 19 пијани возачи и 34 за пречекорување на брзината

Ана Ололовска

Полицијата во Скопје казнила 17 возачи кои возеле побрзо и 10 кои биле под дејство на алкохол

Ана Ололовска

Извршен увид на железничкиот премин во Прилеп каде воз удри во автомобил

Ана Ололовска

Изминатото деноноќие 14 сообраќајки во Скопје, 10 лица лесно повредени

Ана Ололовска

Двајца потешко и девет полесно повредени во сообраќајки во Скопје

Ана Ололовска