Двајца мажи од Кочани повредени во сообраќајка

Од:

На 6.9.2022 во 15.17 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека околу 15 часот во кругот на фабрика во Кочани, С.М.(23) од Кочани, управувајќи мотоцикл „кавасаки“ без регистарски таблици, удрил во И.А.(19) и Ј.А.(41), двајцата од Кочани.

dobivaj vesti na viber

Притоа, Ј.А. се здобила со тешки телесни повреди, а И.А. се здобил со телесни повреди, констатирани во болницата во Кочани.

Увид на местото извршила увидна екипа на ОВР Кочани.

Би можело да ве интересира

Пронајдено украденото возило на Итната помош во Кочани

Катерина Павлова-Николовска

Семејството на прегазениот битолчанец: „Правораздавачите“ се имуни на лелеците од родителите, неколкуте проценти доверба кои ги имаат им се многу

Млад охриѓанец тешко повреден во сообраќајка

(ВИДЕО) Апелација смета дека со 18-месеци затвор ќе го превоспита возачот кој прегази и усмрти пешак во Битола

Кристијан Ландов

Жена е повредена во сообраќајка во Тетово

Петмина повредени во сообраќајка во Кочанско

Горан Наумовски