Државјанка на Турција тешко повредена во сообраќајка во Струмица

Од:

МВР извести дека вчера во 17.20 часот во полициската станица во Струмица е пријавено дека на булевар „Гоце Делчев“ се случила сообраќајна несреќа помеѓу возило „цитроен“ управувано од С.А.(52) од Струмица и „шкода“ управувана од Е.П.(25) од село Просениково.

Во несреќата со тешки повреди се здобила Ф.А.(63) од Република Турција, со привремен престој во село Еднокуќево, која била сопатничка во возилото „цитроен“. Таа е згрижена во Медицинскиот центар во Струмица, а увид на местото извршила полициска истражна екипа.

Би можело да ве интересира

71-годишна жена тешко повредена во сообраќајка

Во Скопје автомобил тешко повреди пешак

Тројца повредени во сообраќајка во Битола

Три лица загинаа, а 12 се повредени на патот Прешево-Бујановац

Учесник во сообраќајка превезувал мигранти, странците избегале од местото на несреќата

А1он

Едно лице загина и тројца сe повредени во сообраќајна несреќа на преминот Стража