Драган Илиевски нов в.д. директор на ЗОО Скопје

Од:

Драган Илиевски е нов В.Д Директор на ЗОО Скопје. Илиевски има повеќе од 20 години работно искуство на раководни позиции во приватниот сектор. Дипломиран машински инженер е на Машинскиот факултет при Универзитетот “Св. Кирил и Методиј” во Скопје, а има завршено магистерски студии по Економија.

Илиевски доаѓа на позицијата по разрешувањето на претходниот В.Д. Директор Кристијан Стаменов.

Би можело да ве интересира

Анима Мунди: Се укажува на можноста вработени сами намерно да одлучиле да ги убијат животните во Зоолошката

Кирков: Данела Арсовска да ги прекине скапите прошетки и да одговори за поморот на животни во Зоолошката градина

Угинаа два коња во скопската Зоолошка, пријавен е сомнеж за труење

Скопје добива нова ботаничка градина во Зоолошката градина

Ана Ололовска

Нема да поскапи билетот за ЗОО, се отвори прашањето дали в.д. директорот е законски поставен

Кристијан Ландов

(ВИДЕО) Шутаров: ЗОО претворена во кланица