Драчево и Батинци добија вода

Од:

ЈП Водовод и канализација – Скопје, го санираше дефектот на ул. Борис Трајковски, кој предизвика прекин на водоснабдувањето во Драчево, Батинци, Моране, Долно Лисиче и околните места е саниран.

dobivaj vesti na viber

„Отстранувањето на дефектот беше успешно реализирано во 16:45, а водоснабдувањето за населените места Усје, Пинтија, Батинци, Студеничани и село Моране кои се снабдуваат со вода преку резервоари (висока зона), се нормализира по 18 часот. Овој тип на дефекти, се случуваат навистина ретко, но нивната природа предизвикува
прекинато водоснадбусвање во подолг временски интервал. ЈП Водовод и канализација – Скопје, изразува благодарност до граѓаните од овој дел на градот Скопје, за трпението и разбирањето за време на отстранување на овој дефект“, веалат од претпријатието

Би можело да ве интересира

Поради сушата употребата на вода во Лондон е ограничена

Горан Наумовски

Повеќе од сто општини немаат вода за пиење во Франција

А1он

Холандија официјално прогласи недостиг на вода

Без вода дел од корисниците на улица „Серава“

Ана Ололовска

Голем дефект на цевка на „Теодосиј Гологанов“, екипи на Водовод работат на што побрзо отстранување

Ана Ололовска

Хиподром и Трубарево денеска без вода

Ана Ололовска