Доживел срцев удар додека возел патник, почина таксист од Скопје

Од:

62-годишен такист од Скопје доживеал срцев удар додека возел патник. Му се слошило и излетал од коловозот по што удрил во дрво.

По несреќата возачот бил пренесен во Градската општа болница „8 Септември“, каде што лекар констатирал смрт како последица од срцев удар.

– На 31.05.2024 во 17.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Словенија“ во Скопје Ќ.В.(62) од Скопје, кој управувал патничко возило за такси превоз „шкода рапид“ со скопски регистарски ознаки, во кое се превезувал патник, откако му се слошило, со возилото излетал од коловозот и удрил во дрво. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје, информираше МВР.

Би можело да ве интересира

Се истепале две фамилии во Штип, единаесетмина приведени

Споделувал детска порнографија во групи на социјални мрежи, приведен 28-годшник од Велешта

21-годишник загина во сообраќајна несреќа на патот Прилеп-Битола

Воз прегази скопјанец кај булеварот „Србија“

Катерина Ѓуровски

Во угостителски објекти и на концерт во Скопје пронајдена дрога, приведени двајца дилери

Залутан куршум погоди автомобил во движење кај Сарај