Донирај за училишен прибор за децата без родители

Од:

СОС Детско село Македонија организира хуманитарно-добротворна акција за прибирање на училишен прибор за децата од СОС Детското село Скопје. Таму, оваа година има 45 деца кои одат во основно училиште, а вкупно има 52 ученици.

Дополнително, средношколците од погорните одделенија се сместени во младинските куќи во Бардовци и Радишани.

Донциите во вид на училишен прибор може да се достават во сабота пред маркетите на Тинекс од 10 до 16 часот, директно во канцелариите на СОС Детското село во Градскиот парк или може да се донира директно на бројот 070 143 456.

Би можело да ве интересира

Нова хуманитарна кампања на Винчини со омилениот производ кој е уникатен со вкус и единствен со хуманитарната вредност ROCKY

Катерина Павлова-Николовска

Првото кумство на згрижувачко семејтво во СОС Детско село

АУЕ – ФОН организираше донација на книги за СОС Детско Село

Интервју со Национална директорка на СОС Детско село Јулијана Гапо

Вработените во Зегин бојадисуваа велигденски јајца со децата од СОС Детско село

А1он

Тренчевска: Oтворен нов Центар за поддршка на згрижувачки семејства во рамки на СОС Детско село

А1он