Документи во Ѓорче, преку скршен прозорец

Од:

Искршени прозорци, графити, оштетена фасада и покрив што се распаѓа. Вака изгледа бараката на матичната служба каде жителите на скопската општина Ѓорче Петров ги добиваат сите документи.

Службениците документите ги издаваат преку прозорец, така што во каква состојба е внатрешноста може да само да се претппстави.

„Дојдов да извадам умреница за мојот родител, не можам да верувам дека ова е местото каде што се издаваат долументи. Во кој век жиивееме“, коментира за А1он, жител на Ѓорче Петров кој утрово тука требал да ја подигне умреницата.

Поради состојбата со епидемијата не е дозволено да се влегува внтаре и документите се издаваат преку прозорец.

Би можело да ве интересира

Апел од Бочварски и Наумоски: Опозицијата да го одблокира носењето на законот за нов Клинички центар

Ана Ололовска

Општина Ѓорче Петров: Лага е дека градинката Детелинка нема греење

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Апостолоски: Над две недели градинка во Ѓорче Петров е без греење во услови на епидемија

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Трајчевски: Се реконструира улица Радушка, инвестираме во развој на инфраструктурата во Ѓорче Петров

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Апостолоски: Главниот виновник за урбаното дивеење во општина Ѓорче Петров е градоначалникот Александар Наумоски

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Ѓорѓевски: Пропадна обидот на ВМРО-ДПМНЕ „шамарите“ од Центар да ги спроведе во општина Ѓорче Петров

Ана Ололовска