До вторник сончево и топло до 29 степени

Од:

Следува период на сончево и топло време со мала до умерена облачност. Во деновите од викендот и во понеделник максималната температура ќе достигне 29 степени, соопшти УХМР.

Од вторник ќе има извесно зголемување на облачноста со благо опаѓање на дневната температура.

Би можело да ве интересира

Наутро магла, преку ден сончево со мала до умерена облачност

Сончево со умерена облачност и температура до 13 степени

Сончево и релативно топло со мала до умерена облачност

Денеска сончево време со мала до умерена облачност

Сончево со мала до умерена облачност, попладне услови за слаб локален дожд

До пладне сонце, попладне дожд и грмежи

Горан Наумовски