До пладне сонце, попладне дожд и грмежи

Од:

Сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 19, а максималната ќе достигне од 27 до 34 степени. УВ=7

Во Скопје сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во делови од котлината ќе има услови за краткотраен дожд и грмежи.

Минималната температура ќе се спушти до 17, а максималната ќе достигне до 33 степени.

Би можело да ве интересира

Денеска сончево време со мала до умерена облачност

Денес променливо облачно време со сончеви периоди

Сончево со мала до умерена облачност, попладне услови за слаб локален дожд

Променливо облачно, попладне со услови за дожд и грмежи

Променливо облачно со пороен дожд и грмежи

Сончево со мала локална облачност и ветер, температурата ќе достигне до 36 степени