До 10 часот во општина Гостивар излезеноста три проценти

Од:

До 10 часот излезеноста во општина Гостивар е 3,09 проценти или од евидентираните 79.411 избирачи, гласале 2.414.

Според Општинската изборна комисија (ОИК), изборниот процес се одвива мирно, без какви било проблеми.

Претседателот на ОИК Мустафа Муслиу информира дека во општина Гостивар се гласа на 121 избирачко место.

Би можело да ве интересира

Предвремените парламентарни избори ќе ја чинат Австрија и општините околу 20 милиони евра

„Газета експрес“: Вонредните избори во Косово на 29 септември

Татјана Ташкова

На 13 октомври ќе се одржат парламентарни избори во Полска

Доколку не се исполнат барањата до средина на септември српската опозиција ќе ги бојкотира изборите

Светскиот македонски конгрес бара распуштање на Собранието и предвремени избори

Зеленски смета дека новиот премиер на Украина треба да биде економист без политичко минато

Татјана Ташкова