Дискусија: „Соработка со граѓански организации и ЕУ проекти“ утре во Општина Кисела Вода

Од:

Општина Кисела Вода информира дека утре, среда, во големата сала на Општината со почеток во 13:30 часот ќе се одржи отворена дискусија на тема „Соработка со граѓански организации и ЕУ проекти“.

За таа цел, локалната самоуправа ги поканува претставниците на граѓанските организации да учествуваат на дискусијата.

На истата за можните проекти кои во иднина би се реализирале ќе се обратат претставници од Општина Кисела Вода и членови на Советот на Општината. Додека за можностите за проекти финансирани од Европската Унија, програми и фондови ќе зборува Зоран Стојковски, директор на ПРОЕФЕКТ.

Би можело да ве интересира

Се бара помош за опожарените станови во Кисела Вода

Мери Јордановска

Се разгледуваат уште две алтернативни локации за преселба на центарот за зависници во Кисела Вода

Ана Ололовска

ВИДЕО: Пожарот изгоре сè, ѝ остана само една кеса во рацете

Мери Јордановска

Темелковски на протест со жителите на Кисела Вода за дислокација на Центарот за зависници

„Улици“ скинале кабел, пола Кисела Вода без струја

ВИДЕО: Гори стан во Кисела Вода, има заглавени станари во зградата

Ана Ололовска