Деветнаесетгодишна девојка загина во сообраќајка на патот Струмица-Радовиш

Од:

Деветнаесетгодишна девојка од Струмица, го загуби животот во тешката сообраќајна несреќа што се случи утрово околу 4 часот, на патот Струмица-Радовиш, во близина на селото Радичево.

МВР соопшти дека во несреќата учествувале возило со бугарски национални ознаки управувано од 31 годишно лице од Струмица и товарно моторно возило со радовишки регистарски ознаки управувано од 44 годишно лице од Радовиш.

„Во незгодата на местото на настанот починала сопатничката во патничкото моторно возило од Струмица , а возачот се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Коплекс клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош“, соопшти МВР.

За настанот е известен јавен обвинител, a увид на местото на настанот извршила екипа на СВР Струмица.

Би можело да ве интересира

Приведен тетовец за издржување затворска казна од три ипол години

Ана Ололовска

Осуден убиец кој бил во бегство фатен и спроведен во затвор

Жарко Настоски

Приведени петмина за оруженото разбојништво во стан во Тетово во август

Ана Ололовска

ОЈО Скопје поднесе обвинение за нанесени телесни повреди при семејно насилство

Ана Ололовска

Во базен во Прилеп бил пронајден удавен чуварот на објектот

Ана Ололовска

Прилепчанец загина откако изгубил контрола над мопедот и удрил во столб

Ана Ололовска