Денеска сончево време со мала до умерена облачност

Од:

Денеска во Македонија ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност.

Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Утринската температура ќе се движи од -1 до 10 степени, а дневната од 14 до 23 степени.

Во Скопје времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб северен ветер.

Минималната температура ќе биде 4 степени, а максималната 19 степени.

Би можело да ве интересира

Сончево и топло со максимална температура до 25 степени

Денеска сончево со мала до умерена облачност, попладне дожд

Денеска сончево време со максимални 22 степени

Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец

Сончево со мала до умерена облачност, во Скопје претпладне со појава на магла и ниска облачност

Денеска сончево со мала до умерена облачност