Денеска се одлучува за стартот на учебната година

Од:

Комисијата за заразни болести и Министерството за образование и наука денеска ќе одлучуваат  како ќе почне учебната година од септември во услови на епидемија.

По состанокот ќе биде извесно дали наставата ќе продолжи да се одвива он-лајн или учениците ќе се вратат во училишните клупи.

Протоколите за основните и за средните училишта до Комисијата беа доставени во петокот.

Би можело да ве интересира

МОН: Испитниот материјал за државната матура е соодветен на воспитно – образовниот процес на учениците кои матурираат годинава

Ученици во Врање тепани и врзувани: Ги терале да шетаат голи низ училница

А1он

МОН: Учебната година започнува на 1. септември

Горан Наумовски

Нема продолжување на учебната година

А1он

Деца снимале како тепаат соученик, а снимките ги споделувале на социјалните мрежи

А1он

Од утре децата без маски на училиште

А1он