Делови од Студеничани, Чучер-Сандево и Чаир без струја

Од:

Поради планирани технички зафати во електродистрибутивната мрежа денеска без струја од 9 до 15 часот ќе останат дел од корисниците од улицата Франце Прешерн во општина Карпош, а од 9 до 12 часот корисниците од селото Маркова Сушица во општина Студеничани.

Според најавите од ЕВН, без струја од 9 до 14 часот ќе бидат селата Танушевци, Малино и Брест во општина Чучер-Сандево, а од 9 до 12 часот корисниците од ул.Кара Трифун, ул.Пандо Кљашев, ул.Малина Попиванова, дел од ул.Караџица, дел од ул.Милан Мијалковиќ и ул.Пржино во општина Чаир.

Би можело да ве интересира

Утре без струја дел од општините Ѓорче Петров и Сопиште

Ана Ололовска

Без струја дел од корисниците од општините Карпош и Кисела вода

Ана Ололовска

Утре без струја делови од шест скопски општини

Ана Ололовска

Утре и задутре без струја дел од корисниците во Бутел, Ѓорче Петров и Центар

Ана Ололовска

Без струја дел од Сопиште

Ана Ололовска

Половина Скопје во мрак, чади трафостаница на ЕВН

Маја Илиевска-Пачемска