Делови од Кисела Вода, Ѓорче Петров и Свиларе денеска без вода

Од:

Прекин во водоснабдувањето денеска од 9:30 часот ќе имаат корисниците од високата зона Пржино и корисниците лоцирани на улицата „Мариовска“ во Општина Кисела Вода.

Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, прекинот е поради дефект на водоводна мрежа, на улицата „Полог“ 14.

Поради дефект на улицата „Црногорска“ 11, денеска од 9:40 часот прекин во водоснабдување ќе имаат корисниците од улиците „Црногорска“, „Мијачка“, „Кузман Шапкарев“, „Радушка“, „Арсение Јовков“, „Гостиварска“ и дел од „Борис Сарафов“.

Без вода денеска од 10 часот ќе останат и жителите на населбата Свиларе. Прекинот во водоснабдувањето е поради уличен дефект во оваа населба.

Корисниците ќе бидат без вода се до санирање на дефектите.

Би можело да ве интересира

Без вода корисниците на улицата „Хо Ши Мин“ во Бутел

Ана Ололовска

Прекин на водоснабдувањето кај дел од корисниците во Центар

Ана Ололовска

Плаќање на неплатените сметки за вода на рати и без камата до 31 јули

Ана Ололовска

Заштити го водоснабдителниот систем „Биди одговорен, однесувај се совесно“

Ана Ололовска

Без вода корисници на улицата „Војдан Чернодрински“ кај полициска станица Бит Пазар

Ана Ололовска

Без вода утре дел од корисниците кај булеварите „Србија“ и „Киро Глигоров“

Ана Ололовска