Делови од Карпош и Кисела Вода утре ќе бидат без вода

Од:

Без вода утре од 09:00 часот ќе бидат дел од корисниците на улица „Димо Хаџи Димов“ број 33 и корисниците од улица „Михаел Евтихи“, во Кисела Вода. Прекин на водоснабдувањето во истиот период ќе имаат и корисниците на булевар „Партизански Одреди“ од број 58 до број 83, во Карпош.

ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје информира дека прекин на водоснабдувањето во дел од Кисела Вода ќе има поради изведување на водоводен приклучок ф-100мм на улица „Димо Хаџи Димов“ број 33, додека во дел од Карпош прекин на водоснабдувањето ќе има поради промена на затворач ф-100мм на булевар „Партизански Одреди“ број 79.

Би можело да ве интересира

Град Скопје: Почнуваме со летна градежна офанзива на 11 локации

Ландов

За Задушница ќе се затвораат улици кај гробиштата во Бутел, Камник и Ѓорче Петров

Жарко Настоски

Скопските пожарникари покажаа што може да се прави со новата скала од 45 метри

Жарко Настоски

Полиција мораше да го бара телото на починат скопјанец, блиските со кола го однеле од Токсикологија

Жарко Настоски

Црногорец без документи пронајден мртов во куќа во Кисела Вода

Жарко Настоски

Вечерва неколку часа ќе биде затворена улицата пред „ЗОИЛ“, пожарникари ќе покажуваат скала

Жарко Настоски