Делови од Карпош и Кисела Вода утре без струја

Од:

Корисниците од објектите во и околу Градскиот парк во Општина Карпош утре од 9:30 до 14:30 часот ќе останат без напојување со електрична енергија.

Од 7:30 до 14:00 часот, без струја ќе бидат и дел од корисниците од улиците „Саса 18“ и „Саса 22“ во населбата Пинтија, Општина Кисела Вода.

Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, причина за прекинот во снабдувањето со електрична енергија е изведување планирани технички зафати во дистрибутивната мрежа од страна на екипи на ЕВН Македонија АД.

Би можело да ве интересира

Без струја утре дел од општините Кисела Вода, Чаир, Карпош и Студеничани

А1он

Делови од Центар и повеќе скопски села утре без струја

А1он

Во мај 53,1 отсто од потрошената струја од домашни извори

Ана Ололовска

ДДВ на струјата се намалува на пет проценти, усвоени законските измени

Жарко Настоски

Пратениците дебатираат за намалувањето на ДДВ-то за струјата

Ана Ололовска

Намалувањето на ДДВ-то за струја на пленарна седница

Ана Ололовска