Делегација на Град Скопје положи цвеќиња по повод Илинден

Од:

По повод големиот македонски државен празник 2 Август на кој се одбележува 73-годишнината од одржувањето на АСНОМ и 114-годишнината од Илинденското востание, делегација на Градот Скопје денеска на повеќе места положија цвеќиња.

dobivaj vesti na viber

Делегацијата на Град Скопје, составена од градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски и секретарот Марјанчо Тодоровски положија цвеќиња пред споменикот на АСНОМ во паркот „Жена борец“, пред споменикот на Никола Карев пред Собранието на Република Македонија и пред споменикот на Методија Андонов Ченто на плоштадот „Македонија“.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Се враќа ли Груевски во белата палата – ќе го пречека ли Данела?

Анита Петровска Рајковиќ

Започна 25-тото јубилејно издание на Скопје филм фестивал

Двајца турски државјани се истепале во Градски парк

Големо невреме во Скопје, откорнати дрвја и покриви, поплавени улици

Предраг Петровиќ

Младо момче пронајдено починато во зграда во Скопје

Горан Наумовски

ЈП „Градски паркинг“: Не е во функција наплаќањето преку СМС порака

А1он