Дел од улицата „Никола Парапунов“ во Карпош без вода

Од:

Поради изведување на водоводен приклучок ф-150 мм на улица „Никола Парапунов“ бб, во населба Карпош, попладнево е прекинато водоснабдувањето за корисниците на дел од истата улица.

Како што информираат од Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ – Скопје, водоснабдувањето ќе биде прекинато до завршување со работните активности.

Би можело да ве интересира

Забранета водата за пиење во Струга

Поради два литра вода починала 35-годишна жена-кобно е времето за кое ја испила

Земјоделците од Овчеполскиот регион бараат итно да се пушти вода за наводнување

Радовишко село цел месец без вода: Не се издржува на овие топлини, сила немаме

Поради сушата во Уругвај, милиони граѓани останаа без вода за пиење

Без вода дел од корисниците од две улици во Кисела Вода

Ана Ололовска