Дел од Струга без вода поради дефект во мрежата

Од:

Поради дефект во водоводната мрежа дел од Струга денеска е без вода.

dobivaj vesti na viber

Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ информира дека без вода се реоните „Стара Стружанка“, „Мислешевски пат“ и „Стара Аполонија“.

– Екипи на ЈП „Водовод и каналзиација“ – Струга се на терен за да го санираат овој дефект, соопшти претпријатието.

Би можело да ве интересира

Драчево и Батинци добија вода

Ландов

Без вода дел од корисниците на улица „Серава“

Ана Ололовска

Голем дефект на цевка на „Теодосиј Гологанов“, екипи на Водовод работат на што побрзо отстранување

Ана Ололовска

Хиподром и Трубарево денеска без вода

Ана Ололовска

Без вода корисниците на дел од булеварите „12-та Македонска Бригада“ и „Србија“

Ана Ололовска

Без вода дел од улица „Благоја Стевковски“, Хиподром и Трубарево со намален притисок

Ана Ололовска