Дел од Инџиково денеска без вода

Од:

Дел од жителите од скопското село Инџиково, општина Гази Баба денеска од 9 часот ќе останат без вода за пиење.

Како што информира РЦУК – Скопје, прекинот е поради технички интервенции на пумпна станица Инџиково.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато до завршување со работните активности.

Би можело да ве интересира

Забранета водата за пиење во Струга

Поради два литра вода починала 35-годишна жена-кобно е времето за кое ја испила

Земјоделците од Овчеполскиот регион бараат итно да се пушти вода за наводнување

Радовишко село цел месец без вода: Не се издржува на овие топлини, сила немаме

Поради сушата во Уругвај, милиони граѓани останаа без вода за пиење

Без вода дел од корисниците од две улици во Кисела Вода

Ана Ололовска