Дел од булевар „АСНОМ“ утре без вода

Од:

Без вода утре ќе бидат корисниците од парните броеви на булеварот „АСНОМ“ во Скопје.

Како што информираат од ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, причина за прекинот на водоснабдувањето е поради дефект на приклучна водоводна цевка Ф100мм.на булеварот Асном 170 спроти ФФМ.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 08:00 часот до завршување на дефектот.

Би можело да ве интересира

Загубите на вода во државава 62-63 отсто, меѓу највисоките во регионот

По 20-ти пат ќе се гласа – ќе се набават нови еко автобуси во Град Скопје или не

(ФОТО) Наезда на глувци во Скопје – Општините се должни да побараат вонредна дератизација, зградите да си ги чистат подрумите

Анита Петровска Рајковиќ

Полициска акција во Скопје, приведени 28 дилери

Тројца истепани во угостителски објект во Градскиот парк во Скопје

Земјотрес во Скопје

Катерина Ѓуровски