Дедо и внук физички се пресметале во село Сирково

Од:

Дедо и внук од Тиквешко синоќа физички се пресметале, информираше денеска портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.

– Околу 20.30 часот во СВР Велес било пријавено дека во село Сирково, Росоман, по вербална расправија, настанала физичка пресметка помеѓу 59-годишник и неговиот 30-годишен внук, појасни Додевски.

Додаде дека по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Инцидентот во Германија нема политички или верски мотиви, возачот бил пијан и имал психички проблеми

Жарко Настоски

ВИДЕО: Џип покоси луѓе во пешачка зона во Германија – загинаа четворица, меѓу нив и татко и бебе

Жарко Настоски

Велешанка физички нападната од нејзиниот невенчан сопруг

Ана Ололовска

Свекор се обидел да ја силува снаата во Кичево

Ана Ололовска

На стадионот „Башкими“ нападнат фудбалски судија

Ана Ололовска

Загина 20-годишник од Богданци откако со автомобил излетал од пат

Ана Ололовска