Деца од СОС Детско село и Домот „11 Октомври“ во посета на Владата

Од:

Деца од СОС Детско село и Домот „11 Октомври“ денеска ќе ја посетат Владата на Република Македонија.

dobivaj vesti na viber

Владината прес- служба најави дека за време на новогодишната посета децата ќе се сретнат со премиерот Зоран Заев.

Би можело да ве интересира

Нова хуманитарна кампања на Винчини со омилениот производ кој е уникатен со вкус и единствен со хуманитарната вредност ROCKY

Катерина Павлова-Николовска

Првото кумство на згрижувачко семејтво во СОС Детско село

АУЕ – ФОН организираше донација на книги за СОС Детско Село

Интервју со Национална директорка на СОС Детско село Јулијана Гапо

Вработените во Зегин бојадисуваа велигденски јајца со децата од СОС Детско село

А1он

Тренчевска: Oтворен нов Центар за поддршка на згрижувачки семејства во рамки на СОС Детско село

А1он