Дебата „Македонија во НАТО, предизвиците по добивањето на поканата“

Од:

„Македонија во НАТО, предизвиците по добивањето на поканата“ е насловот на дебатата што денеска во Тетово ќе се одржи во организација на Секторот за одбрана и безбедност при Алијансата на Албанците.

dobivaj vesti na viber

На дебатата се поканети претставници на амбасадите и националниот координатор за НАТО, Стево Пендаровски, како и други експерти за одбрана и безбедност.

Би можело да ве интересира

Патрушев: НАТО воено ја помага Украина и сака борбите да ги префрли на руска територија

А1он

Белорускиот министер за одбрана: Западот и НАТО се подготуваат за војна

А1он

Предупредување од Кина: Можна е нуклеарна војна, Европа ќе се тресе

Катерина Павлова-Николовска

Румен Радев одбива да ја потпише декларацијата за членство на Украина во НАТО

83 проценти од Украинците се за влез во НАТО

Кремљ ќе тестира ново оружје „Посејдон“: Може да уништи градски подрачја како Њујорк или Лос Анџелес

А1он