Дебата „Како до поттикнување на непосредно учество на граѓаните за прашања од локален интерес?“

Од:

„Како до поттикнување на непосредно учество на граѓаните за прашања од локален интерес?“ е темата на тркалезната маса, што ќе се одржи денеска на Правниот факултет „Јустинијан Први“.

dobivaj vesti na viber

Тркалезната маса е во организација на Институтот за стратешки истражувања и едукација – ИСИЕ.

На настанот ќе биде промовирана и студијата „Референдум на локално ниво: реалност или фикција?“.

Проектот е финансиран од Европската унија.

Би можело да ве интересира

Министерството за правда ќе поднесе нови барања за екстрадиција на Никола Груевски, Африм Исмаиловиќ и Алил Демири

Ана Ололовска

Болсонаро навреди новинарка за време на дебата: Заспиваш размислувајќи за мене

А1он

Тупанчески: Ќе и предложам на Владата да се формира меѓуресорска група која ќе дава мислење за историски личности

Ана Ололовска

Министерство за правда: Дисциплинска комисија ќе го испита случајот со новинарката Соња Колевска Делевска

Ана Ололовска

Владата и Грковска замолчеа по лагите на Тупанчески, не одговараат дали е тоа стратегија за да се заборави аферата

Кристијан Ландов

Тупанчески молчи за барањата за разрешување, опомената на Грковска не го промени неговото однесување

Кристијан Ландов