ЦУК: Во тек е спасувачка мисија за извлекување на двете лица

Од:

Пред околу еден час на бројот 112 е добиен повик за помош на две лица кои со квадрицикл излетале надвор од земјен пат и паднале во бездна длабока околу 20 метри, после с. Алдинци во близина на вила „Принц“.

Од страна на ЦУК се известени и координирани МВР, Итната медицинска помош и Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје.

Во тек е спасувачка мисија за извлекување на двете лица кои се наоѓаат во стабилна здравствена состојба со засега неидентификувани повреди.

На местото на несреќата е пристигната екипа на Итната медицинска помош, но поради непристапноста на теренот се чека на тимот со специјална опрема од Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје, којшто се движи кон местото на несреќата и треба да пристигне во секој момент.

Би можело да ве интересира

25-годишна девојка загина во тешка сообраќајка на регионалниот пат Битола-Кичево

Ана Ололовска

Се запали една од галиите во Вардар

Катерина Павлова-Николовска

Малолетничка избегала од дома за да живее со момчето тинејџер

Катерина Павлова-Николовска

Се запали куќа во Скопје, жена и двајца малолетници пренесени во болница

Катерина Павлова-Николовска

Менувачници без лиценца откриени во Куманово, запленети долари, евра, франци, левови

Катерина Павлова-Николовска

Црногорски камион излета од автопат и влета во дворот на тетовската полиција

Катерина Павлова-Николовска