ЦУК: Извлечени двете лица кои со квадрицикл паднаа во провалија на Караџица

Од:

Двете лица кои со квадрицикл паднаа во провалија кај вилата „Принц” на Караџица, се извлечени во стабилна состојба со веројатни скршеници и се предадени на две екипи на Итната медицински помош кои се упатија кон медицинските центри во Скопје, информира Центарот за управување со кризи (ЦУК).

Претходно, ЦУК соопшти дека на бројот 112 добиле повик за помош од две лица кои со квадрицикл излетале од земјен пат и паднале во бездна длабока околу 20 метри, по селото Алдинци во близина на вила „Принц”.

За настанот биле известени и координирани МВР, Итната медицинска помош и Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје.

Би можело да ве интересира

Возач од Македонија имал мозочен удар во Унгарија, денеска е пренесен во Скопје со медицинскиот хеликоптер

Со хеликоптер се гасне пожарот на Шар Планина

Катерина Ѓуровски

Вандали уништиле мермерни плочки околу спомениците – Урни во Могилата на непобедените во Прилеп

Загина велосипедист, уапсен возачот на камионот кој го удрил

Мароканец украл камион, полицијата го фати кај Лојане

Тинејџери предивикале сообраќајна несреќа, осуммина повредени

Катерина Ѓуровски