Црвенковски: Oдземањето на лиценцата е одлука на Груевски

Од:

„Не е случајност, што вчера, во ист ден, е постигнат договор на ЗНМ со Владата за декриминализација и е одземена лиценцата на А2 телевизија“, оцени претседателот на СДСМ, Бранко Црвенковски.

Ова, рече не беше одлука на Советот за радио-дифузија, туку на Никола Груевски. Тој, изјави Црвенковски, нема намера да ја подобри состојбата во медиумите ниту да остави некого што мисли различно од него.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Тасевска: Дополнителни 1.100 стечајци ќе добиваат месечен надомест од над 9.200 денари

Ана Ололовска

СДСМ: Деструктивното ВМРО-ДПМНЕ упорно го блокира Законот за наставници и стручни соработници, упорно работи на штета на граѓаните и образованието

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ треба да се разбуди од сонот, сега е 2021 година, а не 2017 година, лагата по втор пат нема да им помине

Ана Ололовска

СДСМ: Обезбедуваме целосна инклузија на децата со попреченост, вработување на 500 образовни асистенти

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Лазаревска: Обезбедуваме вклученост на децата со попреченост во редовната настава со вработување на 500 образовни асистенти

Ана Ололовска

СДСМ: Инвестициите во инфраструктурата продолжуваат со засилена динамика, градиме патишта за побезбеден и побрз сообраќај

Ана Ололовска

3 comments

Прилеп 14/06/2012 - 20:49 at 20:49

Branko Car

Reply
FRCKO ZA PREMIER 15/06/2012 - 15:49 at 15:49

Branko vleguva vo forma. ako se vratat barem trojca negovi ministri od vladata do 1998, ne znam kade ke odat krminalcite na grujo…

Reply
Zvonko 22/06/2012 - 10:47 at 10:47

Ovoj DEGENOV uste li go slusha nekoj????

Reply

Leave a Comment

20 − 10 =