(ВИДЕО) Црвенковски: Излезот е само во предвремени парламентарни избори

Од:

„Враќање во парлементот нема, единствен излез од оваа криза се предвремени парламентарни, фер избори“, порача вечерва лидерот на СДСМ, Бранко Црвенковски.

dobivaj vesti na viber

„Овие денови се случуваат настани кои ќе ја одредуваат судбината на Македонија, влогот е голем и од битката нема повлекување“, рече Црвенковски.

На Зоран Заев, рече тој, власта не треба да му се обраќа зашто од него можат само да учат и вода да му носат. Со народни пари, рече Црвенковски го лажат сопствениот народ.

„Седум години овој народ молчеше и трпеше, со притисоци и лаги живеееше, гледаше како народните пари ги трошат за хирови и лечење на фрустрациите. Донесоа буџет на криминален начин, тепаа луѓе пратенци кои се глас на народот. Хероите од власта тепаа жени и избркаа новинари, а сега не викаат да се вратиме назад. За што? За да го продолжат тепањето?“, праша Црвенковски и ги повика струмичани да бидат во првите редови не само за Струмица, туку за да победи Македонија.

Би можело да ве интересира

Првомајски работнички протест: Повисоки плати од утре, не сме ви робови седум дена во неделата

Катерина Павлова-Николовска

Еколошки активисти блокираа четири моста во Лондон

А1он

Кривичен суд: Граѓаните имаат право да протестираат, но пресудата за сообраќајката кај „Сити мол“ не е правосилна, подлежи на проверки

А1он

(ВИДЕО) Со протест се бараше правда за сообраќајката кај „Сити мол“: Доста беше тортурата и лудилото

Кристијан Ландов

Протест пред РИК во Белград поради изборна измама

А1он

Мечот меѓу Евертон и Њукасл беше прекинат бидејќи момче се врза за голот

А1он

Leave a Comment

four × 2 =