Членови на ВМРО-ДПМНЕ: Бејли, тргни ги рацете од Македонија

Од:

Членови на ВМРО-ДПМНЕ кои протестираат пред Државната изборна комисија.истакнаа големо платно со порака до амбасадорот на САД во земјава на кое пишува “Бејли, тргни ги рацете од Македонија“.

Тие што го држеа платното, се сокрија зад него, за да не им се видат лицата.

Пред ДИК, членовите на ВМРО-ДПМНЕ имаа и платно против Сорос, но и “Трамп, ние те сакаме“.

15592328_10211525311118051_222331532_n

15577772_10211525309878020_1560669429_n

15571050_10211525287917471_60884828_n

Би можело да ве интересира

Мицкоски за Спасовски: Нервозно ме нападна, ме навредуваше се посрамоти и си отиде

Ландов

Николоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе бара да им се рефундираат средствата на граѓаните кои мораат да одат во странство да се вакцинираат

Ландов

ВМРО-ДПМНЕ нема да дозволи локални избори без евидентирање на гласачи со отисок од прст

Ландов

(ВИДЕО) Митева: Набавката на садници за 9.5 милиони денари е доказ за начинот на кој се празни касата на Град Скопје

Ландов

ВМРО-ДПМНЕ: Заев краде во секоја прилика, ги краде граѓаните

Ландов

(ВИДЕО) Стоилковски: Македонските државјани граѓани од втор ред, за нив нема пасоши

Ана Ололовска