Членови на ВМРО-ДПМНЕ: Бејли, тргни ги рацете од Македонија

Од:

Членови на ВМРО-ДПМНЕ кои протестираат пред Државната изборна комисија.истакнаа големо платно со порака до амбасадорот на САД во земјава на кое пишува “Бејли, тргни ги рацете од Македонија“.

dobivaj vesti na viber

Тие што го држеа платното, се сокрија зад него, за да не им се видат лицата.

Пред ДИК, членовите на ВМРО-ДПМНЕ имаа и платно против Сорос, но и “Трамп, ние те сакаме“.

15592328_10211525311118051_222331532_n

15577772_10211525309878020_1560669429_n

15571050_10211525287917471_60884828_n

Би можело да ве интересира

Мицкоски: СДСМ и Ковачевски работат под диктат на Бугарија

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Мицкоски до Ковачевски: Доколку власта собере 80 пратеници за промена на Уставот трајно ќе заминам од политиката, ако не да одиме на предвремени избори

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Во истиот ден кога Каевски се фалеше дека го заштитиле идентитетот, стигна демант од Бугарија

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ ќе предложи закони за ублажување на енергетската криза

Лефков: Прославата за Рамковниот договор е приватна забава на ДУИ

Катерина Павлова-Николовска

Местејќи го надзорот, СДСМ и ДУИ пропаднаа тендер од над 2 милијарди евра за 3 автопатски делници тврди ВМРО-ДПМНЕ

Катерина Павлова-Николовска