Четворица приведени во гевгелиско, пронајдени 381 насади канабис

Од:

Во атарот на село Негорци, на место викано „Жабјак”, пронајдени и одземени 381 насад со Канабис сатива, информираат од МВР.

Во текот на вчерашниот ден полициски службеници од Регионален Центар за гранични работи Југ ги лишиле од слобода Ј.М.(30) од с.Негорци, С.В.(25) од Гевгелија, В.Л.(21) од Богданци и Х.М.(23) од Гевгелија кои биле затекнати на местото.

Според пријавеното, при претрес на повеќе локации на наведеното место, полициски службеници пронашле и одзеле 381 насади од растението Канабис сатива, а лицата биле затекнати на местото.Тие биле приведени и задржани полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Приведени тројца криминалци од Дојран, при претрес пронајдена марихуана

Приведен кумановец кој крадел пари од црква

Во сообраќајка тешко повредена 70-годишна жена, возачот избегал

Катерина Павлова-Николовска

Малави го бара Тајсон за промотор на локалната индустрија на канабис

А1он

Почина 51-годишник поправајќи покрив на куќа

Катерина Павлова-Николовска

Опожарено „ауди“ во Куманово

Ана Ололовска