Четворица повредени во сообраќајка во Гостивар

Од:

МВР извести дека ноќеска во 2.40 часот во полициската станица Гостивар било пријавено дека на ул.„Илинденска“ во градот се случила сообраќајна несреќа помеѓу возило „ауди“ управувано од Г.Н.(32) од Гостивар и возило „фолксваген голф“ управувано од А.И.(25) од Житоше, прилепско, по што удриле во три паркирани патнички возила „сеат“, „цитроен“ и „фолксваген“.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил сопатникот во возилото „голф“, Р.Ќ.(26) гостиварското село Чајле, а со телесни повреди се здобиле возачите на возилата „ауди“ и „голф“, како и сопатникот на возилото „голф“ А.И.(60) од Житоше, констатирани во Општа болница Гостивар.

Извршен бил увид од увидна екипа на ОВР Гостивар.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Македонска државјанка загина, а уште три лица се повредени во сообраќајка во Грција

Предраг Петровиќ

Поради сообраќајка патот од село Прждево кон Демир Капија затворен во двата правци

Малолетничка и нејзина другарка се повредени во сообраќајка во Струмица

Во сообраќајка тешко повреден малолетник од Тетово

Автомобил излета од регионалниот пат Куманово – Липково, загинa 19-годишно момче

Горан Наумовски

Мечка е усмртена од возило на патот Гостивар – Охрид

Горан Наумовски