Четири нови случаи заразени и двајца излекувани од коронавирус во Кичево

Од:

Во Кичево денес четри нови лица се заразени со коронавирусит Ковид-19 и двајца ја победиле болеста според податоците од Министерството за здраство, со што пак вкупниот број заразени со Ковид-19 во општината се искачи на 72, од кои 61 се активни, 10 се излекувани и едно лице е починато.

-Новозаболените се во добра општа здраствена состојба и се лекуваат во домашни услови се разбира во изолација и под контрола на нивните матичните лекари , за среќа денеска имаме и двајца извлекувани лица во Кичево, рече Д-р Џабир Бајрами , член на Општинскиот Кризен штаб во Кичево ,

Тој апелира до граѓаните да се држат до препораките дадени од надлежните, во затворено задолжително да носат маски и да не се групираат.

Би можело да ве интересира

Повеќе од седум дена нема нови случаи на коронавирус во Македонска Каменица

А1он

Македонскиот „Космонаутко“: Вие сте на плажи каде што сте кул и фенси, вие сте виновни што децата ни страдаат!

Мери Јордановска

Штипските епидемиолози зедоа 130 контролни брисеви од текстилните работници и нивните семејства

А1он

Гостивар на врвот од дневната „ковид статистика“, 22 новоинфицирани

Ана Ололовска

Седум скопски општини со над 100 активни случаи на Ковид-19

Ана Ололовска

74 нови случаи на Ковид-19, починати се 3 лица

Ана Ололовска