Четириесет и пет лица од Пакистан затекнати во камион на автопатот Велес-Скопје

Од:

Четириесет и пет лица од Пакистан биле затекнати во камион кај наплатна станица „Отовица“ на автопатот Велес-Скопје.

МВР соопшти дека контролата на возилото била спроведена синоќа по полноќ, пришто бил приведен 28-годишниот И.М. од селото Марвинци, Богданци кој управувал со возилото.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Велес. По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Би можело да ве интересира

Парични казни од по 2 000 евра за осум лица за групирање на забава во Скопје

Притвор за тренерот по џудо кој се сомничи за злоставување малолетнички

Катерина Павлова-Николовска

Мртов маж пронајден во водите на Пчиња кај Катланово

Ана Ололовска

Притвор за 11 лица за организирање трговија со луѓе

ВИДЕО: Пресечен меѓународен канал на дрога, запленети 40 килограми марихуана

Дедо бил физички нападнат од внук во кавадаречко село

Ана Ололовска