Честитка од Џафери по повод Рамазан Бајрам

Од:

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери упати честитка по повод празникот Рамазан Бајрам.

dobivaj vesti na viber

– Дозволете ми во мое име и од име на пратениците во Собранието на Република Македонија, на Исламската верска заедница и на сите муслимански верници да им пренесам срдечни честитки за празникот Фитер Бајрам, стои во честитката.

– Се надевам, се додава, дека во текот на овој свет месец се прифатени постот, молитвите и пожртвуваноста и ова ќе послужи како мост на поврзување за пренесување на човечките и моралните вредности кај младите поколенија. Посакувам овој благословен ден Бајрам да не најде сплотени во хармонија, мир и меѓусебно разбирање и да не прави да го гледаме светот со очите на послабите и посиромашните, се наведува во честитката во која се посакува среќа и мир.

Би можело да ве интересира

Собранието изгласа продолжување на кризните состојби поради недостиг на електрична и топлинска енергија

(ВИДЕО) Во Собрание се дискутира за нуждата на пратеничка од ВМРО-ДПМНЕ: Ова е насилство

Кристијан Ландов

Прва редовна координација во Собранието по колективниот одмор

Протоколите за пристапување на Финска и на Шведска во НАТО на дневен ред на седница на Собранието

(ВИДЕО) Џафери се налути и се закани дека ќе го распушти Собранието бидејќи немаше кворум: Ова не може да се толерира

Кристијан Ландов

Ристески: Ни мртов нема да гласам за ова, да ви се мочам во предавничкиот договор