Чаир и Аеродром со најмногу активни случаи на Ковид-19 во Скопје, вкупно 1.303 во главниот град

Од:

Министерството за здравство информира дека во моментов во Скопје се регистрирани вкупно 1.303 активни случаи на Ковид-19, од кои најмногу се во Чаир и Аеродром, а во уште шест општини во главниот град има повеќе од 100 активни случаи. Еве ја нивната дистрибуција по општини во Скопје:

• Чаир – 168

• Аеродром – 147

• Бутел – 84

• Гази Баба – 133

• Центар – 106

• Карпош – 113

• Сарај – 60

• Кисела Вода – 141

• Ѓорче Петров – 92

• Студеничани – 45

• Шуто Оризари – 108

• Арачиново – 24

• Илинден – 24

• Петровец – 17

• Чучер Сандево – 9

• Сопиште – 20

• Зелениково- 7

• Странец – 5

Би можело да ве интересира

Во Скопје 598 заразени лица, 51 нов случај денеска

А1он

183 нови случаи на Ковид-19, петмина починати

А1он

Извештај на ИЈЗ: Зголемен број тестирања, новозаболени и починати

Ана Ололовска

Пресметајте ја вашата ковид-возраст: Национална методологија за проценка на ризик од коронавирус кај работниците

Ана Ололовска

За неносење маски 746 казни во изминатото деноноќие

Ана Ололовска

Филипче: Да не дозволиме да се преполнат болниците- системот не може без граѓаните, сите сме важни во овој процес

Ана Ололовска