Центар: Срамниот вокабулар на Ристески – резултат на страв, гнев и недостаток на домашно воспитување

Од:

„Ваквиот речник на советникот Ристески е срамен и недоличен. Навредите како „дрво од градоначалник“ и вокабуларот кој тој и неговата партија го користат се резултат на многу страв, гнев и недостаток на домашно воспитување.

Центарци пред се’, бараат политичари со основно домашно воспитување, кое Ристески го нема. Овој настап на советникот е навреда за граѓаните на Центар кои гласале за него и неговата партија.

Прес конференциите на ВМРО-ДПМНЕ се одржуваат само за лично да се навредува градоначалникот Андреј Жерновски.

Бесцелно е веќе да им се одговара на лагите и навредите на советниците на ВМРО-ДПМНЕ. На Ристески ќе му поставиме само едно прашање: Ако се’ било подготвено за ново училиште и нова градинка од страна на ВМРО-ДПМНЕ, зошто тие цели 13 годни не го изградија?

Ја разбираме паниката на ВМРО-ДПМНЕ за убедливо најслабиот резултат во Центар и поразот од преку 8.500 гласа разлика. Но, овој навредлив говор ќе донесе само поголеми загуби на нивното конто.

Покрај тоа, центарци знаат дека освен испраните 55 милиони за барок и споменици, преку општинскиот буџет, ВМРО-ДПМНЕ ништо не направи за нив во три мандати.

Со ваквите настапи нема да го подобрат сопствениот рејтинг, ниту да го намалат рејтингот на градоначалникот кој и според нивните анкети е највисок досега“, се вели во реакцијата на Општина Центар на прес конференцијата на Јордан Ристески.

Би можело да ве интересира

Делови од Центар и повеќе скопски села утре без струја

А1он

Општински инспектори почнаа да мерат бучава во Центар, на два објекта им наложија да се стишат

Жарко Настоски

Центар ќе казнува локали за гласна музика, се бунеле жителите

Жарко Настоски

Центар раскина договор за катна гаража на „Климент Охридски“, просторот ќе биде парк

Маја Илиевска-Пачемска

Општина Центар по 12 години сама ќе одлучува за летните тераси, Градот ѝ ги предаде надлежностите

Жарко Настоски

На „Ленинова“ и „Максим Горки“ веќе нема паркирање со пораки, на тие места ќе паркираат жителите

Жарко Настоски