Целосно изгоре куќа во Волково, нема повредени

Од:

Целосно изгоре куќа во село Волково, во сопственост на Б.Ц. (57), соопшти МВР.

Пожарот бил пријавен вчера во 13:40 часот во Полициската станица Ѓорче Петров.

Од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје, пожарот е изгаснат, а повредени нема. Увид извршила екипа од СВР Скопје.

Би можело да ве интересира

Интервентна единица приведе лице барано за издржување мерка притвор

Ана Ололовска

Локализиран голем пожар кај пречистителната станица за отпадни води во Кочани

Ана Ололовска

Кривични пријави против три лица за приложување лажен ПЦР тест на ГП „Табановце“

Ана Ололовска

Во Чегране уапсен 16-годишник по пријава дека со остар предмет нападнал врсник

Ана Ололовска

Приведен жител на Студеничани за доиздржување на затворска казна

Ана Ололовска

Приведен 19-годишен крадец, расчистени три кривични дела

Ана Ололовска