Царовска во Драчево: Работиме на развојни политики во интерес на сите граѓани

Од:

Потпретседателката на СДСМ Мила Царовска и градоначалникот на Општина Кисела Вода Филип Темелковски, денес имаа маалска средба со жителите на населба Драчево.

Царовска на средбата истакна дека СДСМ е партија која што навистина се грижи за сите граѓани и посеветено работи на намалување на сиромаштијата, на нови развојни реформи и процеси и на грижа кон сите граѓани и тоа се гледа низ бројни примери.

„Како социјалдемократи вложуваме во сите граѓани и во децата и посветено работиме на подобрување на условите за живот. Тоа го покажавме во претходниот мандат. Продолжуваме со создавање на успешни политики и мерки и во овој мандат на владата”, рече Царовска.

Како што информираат од СДСМ, на средбата се разговарало за други актуелни прашања и предизвици, пред се поврзани со коронакризата и со справувањето со последиците од неа.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Костадиновска: Владата преку одговорен пристап обезбеди успешен старт на учебната година

Ана Ололовска

СДСМ: Борбата против коронавурусот е заедничка – сите дисциплинирано да ги почитуваме мерките

Ана Ололовска

СДСМ: 5.726 самохрани родители ќе добијат платежни картички преку четвртиот пакет мерки на Владата

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Калеска -Ванчева: Со четвртиот пакет мерки 5.726 самохрани родители добиваат платежни картички

Ана Ололовска

СДСМ: Сите мора да ги почитуваме мерките за заштита од коронаврусот

Ана Ололовска

СДСМ: Врвен приоритет е борбата против криминалот и корупцијата

Ана Ололовска