Бугарски државјанин прегазен кај Кадино

Од:

Бугарски државјанин бил прегазен кај скопско Кадино. Како што информира полицијата, вчера, во 16.20 часот, во село Кадино, Скопско, патничко возило „фолксваген“ со скопски регистарски ознаки, управувано од И. В. (43) од село Кадино, удрило во пешакот Г. Г. Д. (60) од Република Бугарија.

Од ударот Г. Г. Д. добил тешки телесни повреди и бил пренесен на Ургентниот центар при комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје, каде што му била укажана лекарска помош. Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Скопјанец го бркаа со сатар низ Лептокарија бидејќи се пожалил на високата сметка

Кристијан Ландов

Едно лица загина, тројца се повредени во сообраќајки во Скопје

Ана Ололовска

Скопјанец загина во сообраќајка во близина на Охрид

Ана Ололовска

Се превртел трактор, загинала сопатничката

Ана Ололовска

Туристка од Холандија пронајдена мртва во хотел во Струга

Ана Ололовска

Загина тракторист кај демиркаписка Корешница

Ана Ололовска