Бочварски упати честитка по повод Божик

Од:

Градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски, денеска, по повод големиот христијански празник Рождество Христово Божиќ, до митрополитот на Брегалничката Епархија, Иларион, и до сите верници од православна вероисповед упати честитка, во која се вели:

„Упатувам најискрени честитки за Рождество Христово, Божик, до сите граѓани кои го чествуваат овој голем православен христијански празник, во мое име и во име на Општина Штип.

Во духот на христијанските вредности, овие празнични денови, во секое срце нека внесат мир, во секој дом нека донесат топлина, светлина, радост и љубов и нека го зацврстат единството и почитувањето меѓу граѓаните.

Имајте убави празнични мигови“, стои во честитката од градоначалникот Бочварски,

Би можело да ве интересира

Кривична пријава за поранешен извршител од Штип

Ана Ололовска

Директорот на штипската ветеринарна станица: Не сум се заканувал на активисти

Габриела Димковиќ-Мишевска

На активистка од Штип по објава на “Фејсбук“ и тропнала полиција на врата

Габриела Димковиќ-Мишевска

Штипскиот ветеринар: Кучето Бренда беше усмртено зашто беше старо и агресивно

Галена Николовска-Ризвановиќ

Штип конечно ќе ја гради браната на река Отиња

Ана Ололовска

Археолозите работат на два локалитета на експресниот пат Штип – Кочани